רכיבה על סוסים בישראל

יש לנו ארץ נהדרת, אין בכך כל ספק, החסרון היחיד שלה הוא, שהיא ממוקמת… בארץ.

מסלולי הרכיבה לטיולי אופניים בארצנו הקטנטונת מוכרים לכל רוכב אופניים על כל שביליהם הנידחים ביותר.

כשרוצים לצאת מהשגרה, לגמוא נופים חדשים ולדווש כל הדרך ליעד קסום, בוחרים ממפת העולם את טיולי האופניים המרתקים ביותר.

טיול אופניים

כוחות סוס

המיתולוגיה היוונית הציגה בפנינו את הקנטאור: חצי אדם חצי סוס. הגרסה המודרנית של הדמות המיתולוגית הזו היא רוכבי האופניים המשוגעים לדבר.

רכיבה על אופניים, בדומה לרכיבת סוסים, היא הזדמנות לשעוט במרחבים פתוחים, להתענג על שמש ורוח, וליהנות מאדרנלין.

טיולי אופניים בחו"ל משלבים את הנאת הגילוי עם עצם חווית הרכיבה. רבות הן החברות הן בארץ וברחבי העולם, המארגנות טיולי אופניים.

אתרי הרכיבה הם מרהיבים, משולטים כהלכה וממופים בקפידה.  ניתן לבחור בין טיולי אופניים בני מספר שעות לבין מסלולים האורכים ימים ואף שבועות.

בוחרים מסלול

החלטתם שאתם בענין של דיווש אבל לא בטוחים כיצד לארגן טיול שכזה?

אם זו הפעם הראשונה שאתם מתנסים בחוויה, רצוי לצאת לטיול מאורגן כדי ללמוד מה הצרכים המתעוררים בטיולי אופניים בכלל ובטיולי אופניים בחו"ל בפרט.

לישראלים כדאי לצאת בקבוצה מאורגנת מן הארץ, משום שהצטרפות לקבוצה של אירופאים המתורגלים במסלולי אופניים מכל סוג שהוא, עשויה להיות מתסכלת.

הקצב שלהם שונה כמו גם יכולותיהם לטפס בעליות.

ככלל, לפני יציאה לטיולי אופניים בחו"ל, יש לבדוק את פרטי המסלולים, את המרחקים היומיים וסוגי הכבישים ותוואי הדרך.

החלטתם לדווש עצמאית? אתרי אינטרנט רבים מציעים הקלטות GPS של מסלולי טיולי אופניים, כולל תיאורים מפורטים אודות עיירות שניתן ללון בהן ולהצטייד להמשך הדרך, מסעדות וטיפים.

זכרו, שטיולים עצמאיים מחייבים אתכם לשאת את כל הציוד על גבכם לאורך כל המסלול ובדקו האם אתם ערוכים לכך פיזית ומנטאלית. אחת ההשלכות של טיולי אופניים עצמאיים היא כמות הציוד המינימאלית שיש להצטייד בה.

לא מדובר בחוויה נעימה למי שמעדיף להחליף בגדים מידי פעם או סובל מגשם כשרק בגדיו לעורו. לאלו מומלץ להצטייד ברכב מלווה האמון על הציוד.

טיולי אופניים מומלצים

אחד המסלולים היפים של טיולי אופניים בחו"ל ממוקם לרגלי נהר הדנובה, הזורם לאורך 2,840 קילומטרים, לאורכו סללו האירופאים שביל אופניים משובח.

השביל עובר בין טירות, אגמים, ערים עתיקות וכפרים ציוריים, כשניתן להתאים את המסלול הן לטיול זוגי והן לטיול משפחתי. המקטעים לאורך המסלול הנכבד הזה
שהם פופולאריים בקרב מדוושים מצויים בגרמניה ובאוסטריה.

מסלול מומלץ אחר הוא חוצה אלפים. מדובר בתחרות האורכת שמונה ימים תמימים, במהלכם מדוושים המתחרים כשמונים קילומטרים ביום בממוצע אל היעד הנכסף המצוי בגובה של 2,750 מטרים.

המסלול הוא למשוגעים לדבר בלבד, אותם "חצי אדם חצי סוס" שהזכרנו קודם. התמורה היא, כמובן, נופים מסחררים.