רכיבה על סוסים בישראל

רכיבה על חמורים

חמורים ליוו את האדם במשך אלפי שנים. בעבר החומר שימש בעיקר ככלי תחבורה והובלת משאות כבדים. יחד עם המודרניזציה, פחת השימוש בחמור ונותר רק במקומות רחוקים, לא מפותחים, בהם אין כבישים או דרכים מסודרות לכלי רכב מודרניים.

רכיבה על חמורים

כיום עיקר השימוש בחמור הוא למטרות בילוי ובידור. חוות רבות מציעות הפעלות שונות יחד עם החמורים לרבות טיולים באזורים אותנטיים עם נוף יפה והמון טבע.

רכיבה על חמורים הנה חוויה מיוחדת, שוברת שיגרה ומחברת את המטיילים לטבע ולהיסטוריה של הארץ. במהלך הטיול, מדריכים נותנים למטיילים סקירה על חמורים, על החיות הסובבות אותם בחווה ובמסלול בו הם רוכבים. כמו כן, המדריכים נוהגים להכניס את המבלים לאווירה קדומה דרך סיפורים ואגדות.

בנוסף, החוות מציעות מגוון אטרקציות מעבר לרכיבה עצמה. האטרציות משתנות בהתאם לחווה. אטרקציות פוטנציאליות הן: הכנת אוכל אותנטי, סעודה של אוכל אותנטי, פינת ליטוף, האכלת חיות שונות במשק, פיסול, פינת שעשועים, הפעלות של בדרנים שונים וכו'.

רכיבה על חמורים לא דורשת מיומנות או ניסיון קודם. כל מה שעליכם לעשות, הוא לעלות על חמור שהמדריך יתן לכם ולהתחיל במשא. חמור, למרות כל הסטיגמות, הוא חיה חכמה. לכן, הרכיבה עליו בטוחה מאוד. התפקיד העיקרי שלכם יהיה להנות מהרגע, מהנוף ואם תרצו, לתעד את זה בעזרת מצלמה.

להלן פרטי החווה שאנו מציעים לרכיבה על חמורים:

החווה של חוה

החווה של חווה נמצאת בקיבוץ חפץ חיים (בשפלת החוף – ליד גדרה). החווה של חוה היא חוות חיות ענקית (ספארי קטן) הכולל מגוון רחב מאוד של חיות – חיות בר, חיות משק, קופים, עופות דורסים, עופות מים ועוד.

מלבד החיות, יש בחווה גם שפע של פעילויות: רכיבה על חמורים, אפיית פיתות, חצר ליטטוף, רכבת לרפת, הפרחת יונות דואר, חליבת עזים, מתנפחים וג'ימבורי. ההורים יכולים להצטרף או להנות משתיה חמה חופשית כל היום. מחיר הכניסה לחווה כולל את כל פעילויות החווה ללא הגבלה – הכל כלול.

ליצירת קשר

טלפון: 054-2471227, 08-8593876

שעות פתיחה – בחופשים של משרד החינוך מ-9:30 ועד השקיעה (חורף 17:00, קיץ 19:00). ימי שישי – 9:00-13:00.  בימי חול רגילים – בתיאום מראש.

 

יש לכם שאלות נוספות?