רכיבה על סוסים בישראל

מדי סוף שבוע, מאות אלפי ישראלים יוצאים לטייל ופוקדים פארקים, חורשות ואטרקציות שונות ברחבי הארץ. חלק גדול מהם עושה זאת עם ילדים – שגם הם אוהבים מאוד לטייל ולבלות בארץ.

ללא קשר לסוג הטיול שתבחרו (בין אם זה טיול סוסים או משהו אחר), אם אתם עושים זאת בקבוצה שכוללת ילדים, בוודאי תרצו להפוך עבורם את הטיול למשהו שהוא מעבר לשגרה.

לכן, היום נדבר על 4 רעיונות שישדרגו לכם ולילדכם את הטיול.

טיול עם ילדים

להזמין מדריך טיולים

אתם יכולים לצאת לטייל לבד, אבל אתם גם יכולים לצרף אלכם מדריך טיולים מיומן. ישנם אינספור כאלו בארץ, ורבים מהם גם לא יקרים במיוחד – הרי עבורם זה גם כן סוג של תחביב.

מדריך טיולים ילמד את ילדכם על המסלול והאזורים שתטיילו בהם, יסביר להם קצת על הסטוריה ותרבות, ובאופן כללי יארגן להם הפעלה שונה וכיפית.

לעיתים קרובות תוכלו להצטרף לקבוצות של הורים וילדים במסגרת הטיול, ובכך להפוך את החוויה לבכלל לא יקרה

אגב, לא רק לילדים זו תהיה חוויה נעימה – אלא גם לכם.

קייטרינג וארוחה בשטח

לא חייבים לאכול פיתות וסנדוויביצ'ים שהכנתם בבית. כך אומנם טיילו בימים הפלמ"ח, אך בימים מודרניים כמו שלנו, תוכלו בהשקעה נוספת לקבל ארוחה משודרגת שהילדים יאהבו מאוד.

אחרי או בזמן הטיול, תוכלו לפרוס שטיח ולארגן עבורם פיקניק המבוסס על חומרים שהבאתם מבעוד מועד. תוכלו לעשות זאת גם באמצעות חברה שתספק לכם שירותי קייטרינג כולל צוות שיהפוך את הארוחה שלכם לסעודת מלכים של ממש – למרות שהיא בשטח.

גם כאן, אם אתם קבוצה גדולה המחיר יהיה שווה לכל כיס.

להוסיף פן תרבותי

עד כמה שטיול בטבע יכול להיות מעשיר, לא לחינם פזורים ברחבי הארץ מרכזי מבקרים ומוזיאונים שונים.

בית הספר הוא לא המקום היחיד שבו הילדים יוכלו ללמוד ולצבור ידע (וביננו, בתי הספר של היום עושים זאת בצורה בינונית למדי), וגם במהלך הטיול תוכלו להוסיף לילדים קצת חוכמם וידע כללי.

סוגי המוזיאונים מגוונים – חלקם עוסקים בתחומים רחבים כגון אומנות, הסטוריה, מלאכה, ואחרים יעסקו בתחום ספציפי יותר – למשל, בהכנת שמן זית או יין.

לילדים יש המון מה ללמוד במקומות אלו, וניתן להפוך אותם לחלק בלתי נפרד מכל טיול – כמעט בכל מקום בארץ יש מוזיאון כזה או אחר.

לתת לילדים להוביל

כשילדים יוצאים לטיול עם ההורים, הם אומנם נהנים ושמחים, אך תמיד קיימת התחושה ש"קובעים בשבילם".

כל בן-אדם, ובמיוחד ילדים בגילאים מסויימים, מרגישים צורך להרגיש עצמאיים ולהשפיע גם כן. לכן, גם אם את הטיול עצמו אתם מתכננים, תוכלו לתת להם להרגיש שהם מובילים, לפחות בסופו.

לדוגמא, תמיד כשאני יוצא לטיול עם הילדים, בסוף הטיול (בהנחה שיש זמן) – אני נותן להם להחליט היכן נסיים אותו.

אם הם מתקשים להחליט – ניתן לתת להם אופציה: למשל, חוף הים, ארוחה בבית קפה, גלידריה או לנסוע לבקר את סבתא.

מה שהם יבחרו לא באמת חשוב – העיקר שנתתם להם להרגיש עצמאיים ולהשפיע, וכפי שיאמרו לכם מומחים רבים, יש לכך גם תועלת חינוכית.