רכיבה על סוסים בישראל

היעוד העיקרי של בגדי הרוכב הינו הגנה על גופו. למרות שהסס מאולף וחונך, לעיתים קורים דברים בלתי צפוים. כגון, נפילה מהסוס בזמן רכביה או קבלת מכה כאשר אנו מטפלים בו. סוס היא  חיה נחמדה ושקטה, אך לעיתים משהו יכול להפחיד אותה בצורה פתאומית ולגרום להתפרע ו"להתנהג רע". לכן, תמיד מומלץ להשתמש במגן גוף ובקסדה.

מלבד הגנה על ראשו של הרוכב, חובה להגן גם על גופו של הרוכב. מכה של סוס יכולה להיות מאוד חזקה ומשוגלת להעיף בקלות אדם כמו בובה. הנפילה יכולה לא רק לפצוע את ראשו של הרוכב אלא גם את עמוד השדרה. בנוסף, הנפילה יכולה לגרום לפגיע באיברים הפנימיים של הרוכב.

לסוסים יש כישרון טבעי לרכב בצורה טובה ובטוחה, אך מיומנותו ותפקודו של הרוכב משחקים תפקיד חשוב לא פחות. לשימחתינו, ישנם בגדים מיוחדים המגנים על הרוכבים. למעשה, לבוש זה מגן על הב ועל חזה הרוכב. כידוע, עמוד השידרה שלנו חשוב כמו הגולגולת. עמוד השידרה מורכב מחוליות המחברות עצבים מהראש לרגליים. כל פגיע בעמוד השידרה יכולה לשתק את הרוכב. כמו כן, גם החזה שלנו מורכב מאיבריים פנימיים חיוניים לחיינו.

המגן נראה כמו וסט וממולא בסוג של קצף מיוחד, אשר אמור לספוג את המכה במקום הגוף שלנו. לובשים אותו מעל הבגדים. ניתן ללבוש מעליו ג'אקט. הלבוש הזה הוא מגן מעולה מפני נפילות ומכות לא צפויות אחרות. בעת נפילה, לא ניתן למנוע את כל הפציעות, אך בהחלט ניתן למנוע פציעות קשות.

המגן מורכב מחלק קדמי וחלק אחורי. הם מתחברים ביחד על ידי סקוץ' בצדדים ומעל הכתפיים. תבחרו אחד שמתאים למידות שלכם. חשוב מאוד להדק היטב את המגן ואסור להסירו עד סיום הרכיבה ו/או טיפול בסוסים. ישר אחרי לבישת המגן, אתם יכולים לחוש אי נוחות קלה, אך עם הזמן הוסט אמור להתאים את עצמו למבנה הגוף שלכם.

חשוב שלמהגן שלכם יהיה תקין ובטוח לשימוש. ודאו שהמגן שלכם לא ישן מדי ו/או לא תקין.

מקובל לחלק את המגנים לשלושה סוגים:

לסיכום, לא משנה מה אתם עושים ומה ההעדפות שלכם, הקפידו לשים מגנים וקסדה על מנת לשמור על בריאותכם ובריאות אהובכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *