רכיבה על סוסים בישראל

קסדה לרכיבה על סוסים אולי לא פריט אופנה מפורסם, אך עדיין ישנם מספר סיפורים מעניינים מאחוריהם. למרות שעברו מאות שנים ולמרות ההתפתחות הטכנולוגיה והחומרים המודרניים, רוב הקסדות עדיין נראות בסגנון קסדות אנגליות קלאסיות של פעם.

בשונה למה שהיה בעבר הרחוק, לקסדות לרכיבה על סוסים יש מספר מטרות חשובות מעבר ליופיים – ביטחון. לא כולם מבינים את הסכנות וההשלכות המצערות שיכולות להיגרם בזמן תחרות רכיבה. זאת הסיבה למה קסדות של היום מתוכננות ומעוצבות להבטיח שהרוכב לא ייפצע באופן קריטי בזמן רכיבה.

הקסדה מורכבת משכבת פלסטיק המגנה על הרוכב בפני פגיעות שונות. אך חלק מהקסדות מכוסות בבד יפה מעל הפלסטיק הנוצץ, על מנת לתת לקסדה מראה מרשים יותר. קצה הקסדה מעוצב בצורה כזו שיגן על עיניי הרוכב מפני קרני השמש. כמו כן, זה מוסיף אלמנטים עיצוביים אשר משדרגים את מראה הקסדה. קצה הקסדה לא עשוי מאותם חומרים כמו "בסיס" הקסדה. הוא תוכנן ועוצב להתקפל בזמן נפילה. עובדה זו מאפשרת לקסדה להיות בטיחותית יותר.

פנים הקסדה מעוצב הן מבחינת נוחות והן מבחינת ביטחון הרוכב. הריפוד מאפשר לשמור על ראשו של הרוכב במקרה של פגיעה בראשו. בנוסף, קסדות רכיבה על סוסים מעוצבים בראיה ספורטיבית. וזאת אחת הסיבות למה קל לזהות אותם.

קיים מגוון רחב של קסדות רכיבה בהתאם לסוג רכיבה וסוג תחרות רכיבה. למעשה, רוכבי סוסים מקצועים נוהגים להתאים את צבע הקסדה לצבע הלבוש הכולל שלהם. כמו כן, רוכבים אשר משתתפים בתחרויות, מחוייבים ללבוש קסדה בסטנדרט שנקבע על ידי מארגני התחרות ובצבע הקבוצה אותה הם מייצגים.

מורים ומדריכים לרכיבה על סוסים מחייבים את תלמידם ללבוש קסדה, על מנת לשמור על בריאותם. חלק מהרוכבים יכולים להרגיש מעט לא נוח או חם בקסדה, אך אתם תמיד צריכים לזכור שקסדה שומרת על בריאותכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *