רכיבה על סוסים בישראל

זה נכון שאחרי הרכיבה הראשונה שלכם, תחושו מעט כאב ושרירים תפוסים. אך זה בסך הכל תוצר לוואי של כל פעילות גופנית.

למעשה, לרכיבה על סוסים ישנם יתרונות בריאותיים רבים, ולכן אין פלא שבעולם של היום, רכיבה טיפולית על סוסים היא כל כך פופולארית.

 

רכיבה על סוסים היא פעילות מעולה הן עבור צעירים והן עבור מבוגרים. מעבר להנאה והכיף, היא בריאה מאוד לכל הגילאים – ובמאמר זה נסקור כמה מהיתרונות הבולטים של הרכיבה

ואגב, בנקודה זו נציין שלמרות שרכיבה עשויה להצריך מאמץ גופני מסויים, אין צורך באימון או בניסיון ספציפי, וגם רוכב חסר כל מיומנות יכול לרכב על סוס לאחר הסבר והכשרה קצרים.

 

למרות שאתם עשויים לחשוב שרכיבה היא פעולה פסיבית, ההיפך הוא הנכון – מדובר בפעילות ספורטיבית שמצריכה מאמץ מתמשך, לא פחות מסוגי ספורט אחרים.

רכיבה על סוסים ובריאות

יציבה נכונה

תחום היציבה הנכונה היא אחד הדברים המיידיים שמשתפרים אצל כל רוכב סוסים, אפילו המתחילים שביניהם.

שיווי משקל ושליטה מלאה על היציבה היא דבר הכרחי לרוכב על סוסים, והשרירים שאחראים על כך – שרירי הגב, הבטן הכתפיים והירכיים – מתחזים מאוד הודות לרכיבה על סוסים.

חיזוק וגמישות השרירים

מעבר ליציבה, רכיבה על סוסים מאמצת שרירים רבים שאנחנו בקושי משתמשים בהם בחיי היום יום. ובנוסף, היא מייצרת טווח תנועה שונים מאלו שאנחנו מורגלים להם. המשמעות היא גמישות רבה יותר של השרירים, חיזוקם. "תוצר לוואי" הוא גם מראה מנופח יותר (בעיקר לגברים).

מערכת השרירים שעובדת במהלך רכיבה על סוס מזכירה את מערכת השרירים שפועלת בשעת שחייה, ושתיהן נחשבות לבריאות מאוד וכמעט שאינן גורמות לתאונות (בניגוד למחשבה ראשונית).

רוגע נפשי

רבים בוחרים ברכיבה בשביל החוויה, הההרגשה הנעימה, החיבור לטבע וכו'. מחקרים רבים מראים שלרכיבה על סוסים (ואגב, גם לדייג) יש השפעה מרגיעה על גוף האדם.

בין אם זה החיבור לטבע, הנופים, הרוגע, או המרחבים והעבודה המשותפת עם הסוס – הרכיבה תפחית מכם לחצים וסטרסים שונים.

מצויינת לילדים

בגלל היתרונות השונים של פעילות הרכיבה, היא נחשבת מומלצת לילדים. יציבה נכונה היא תחום רגיש שחשוב לפתח בגיל צעיר על מנת למנוע בעיות בגילאים מבוגרים.

ובנוסף, הספורט הזה, מעבר לכך שהוא מוציא את הילדים מהרביצה מול המחשב והטלויזיה, הוא נכון יותר מבחינת ההשפעה על שרירים מאשר סוגי פעילות אחרת.

לילדים – על מנת לוודא התפתחות תקינה, יש לרכיבה על הסוסים יתרונות רבים.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *